Deník architekta 002 Jak manžel seknul s architekturou

Někdy i architekt musí jak se říká „vypnout“.

A ten moment nastal právě dnes!

Vyslyšeli jsme úpěnlivé prosby dcery o vlastní pokoj a začali s rekonstrukcí. Ze dvou dětských pokojů budou tři. A to máme novostavbu teprve 6 let a zase změna.

Jó, člověk míní…..děti mění 😀 O tom by se dalo vyprávět!

Dnes se David vrhá na vyříznutí otvoru v dřevěné příčce. Kromě hotové práce si slibuje i vyčištění hlavy manuální prací. Hurá do toho!

Stávající stav stěny – tam jak je ta bílá skříň, bude „myší díra“ do přístupové uličky ke dvěma pokojíkům. Naopak tam, jak je vidět dveřní otvor, bude stěna.

před rekonstrukcí

David vyřízl jednu stranu příčky a dostává se „k vnitřnostem“. Zase po dlouhé době vidíme naši slámičku, vecpanou do příček. Cítíme tu vůni a kocháme se, jak se nám skladby (vrstvy) stěn povedly! Perfektně napěchované, tak jak to má být!

Dobře napěchovaný

drží

Tak a teď je krásně vidět kvalita napěchování, která nám dopomohla k pasivnímu standardu bydlení! Dáváme slámu do pytlů na opětovné použití (třeba do hliněných omítek) a naivně si přineseme jeden pytel. Vždyť příčka je slabá, ale ….takovýhle malinký otvor

Odstraňování slámy

 …. a takhle plný je jeden celý pytel 😀 Kolik jich tedy asi celkem bude?

Šup slámu do pytle

ááá už to vidíme, 4 celé pytle. Dovedete si, vážení, představit, kolik asi bylo balíků na celý náš dům o ploše 130m2 ? Asi někdy vyhlásím soutěž o náš eBook :)

4 pytle slámy

A jakou má stále sláma kvalitu, to nás těší! Žádné z planých poplachů týkajících se stavby se slámou se zatím nenaplnil :) Žádné myši, žádná plíseň, nic!

Vrchovatý pytel slámy

Byl z toho dost nepořádek

Oukej, pytle plné a teď zarovnat řezy. A bacha, neupicnout u toho sloupky, co nesou strop!

Vyříznout otvor i na druhé straně

Ták pěkně opatrně

A jedeme z druhé strany!

A z druhé strany

Už se to rýsuje – vypadá to jednoduše, ale už se tu potíme asi 2 hodinky!

Kuk

Hotovo, aspoň pro dnešek. Myší díra je funkční a my se těšíme na pokračování – konstrukci nové chodbičky a zakrytí původního otvoru a taky sámo na sprchu!! To dnešní letní horko nás tedy opět zaskočilo!!

P.S. o dva měsíce později – a to jsme nevěděli, že horko bude už od té doby pořád a dokonce mnohem větší!

Teď si ještě můžeme vybrat

A ještě jeden pohled

Stanislava Kratochvílová

Mám obrovské štěstí, že povolání architektky je zároveň mým koníčkem. Společně s manželem Davidem a čtyřmi dětmi žijeme v pasivním domě ze zdravých přírodních materiálů, který jsme si sami navrhli a postavili. Podrobnější informace o nás si můžete přečíst v článku Náš příběh.

Komentáře